Papieskie dary

Papież ofiarował nam dwa dary: jeden to homilia, będąca hymnem na cześć życia, którym jest Jezus, a drugi do słowo nadziei, wypowiedziane w Mirandoli.

Ta podróż ożywiła nasze życie. Widziałem ludzi zadowolonych, szczęśliwych, wdzięcznych za to, co otrzymali – tak wczorajszą wizytę Franciszka w Carpi podsumował tamtejszy biskup Francesco Cavina. Przed mikrofonem Radia Watykańskiego podkreślił, iż największe wrażenie zrobiło na nim spotkanie Ojca Świętego z chorymi i niepełnosprawnymi. Papież z werwą wszedł między osoby cierpiące, które nazwał bogactwem – mówił ordynariusz tej diecezji. – Wyrażają one, dają i stanowią bogactwo dla  Kościoła i społeczeństwa.

Zapytany o to, jakich owoców spodziewa się po tej wizycie, bp Cavina odpowiedział:

„Ufam, że ta wizyta będzie kołem zamachowym – jeżeli można użyć tego słowa – aby, z punktu widzenia cywilnego, scalić społeczeństwo oraz przyczynić się do jedności i komunii wewnątrz Kościoła. To prawda, że trzęsienie ziemi w pierwszej chwili wyzwala wielką solidarność, ale potem powoduje rany w sercach, w duszach, co prowadzi do podziałów. Papież chciał ukazać ten fundamentalny wymiar, jakim jest komunia, i zachęcał nas do radości, nadziei, ufności, do tego, byśmy nie utyskiwali i zobaczyli to, co piękne i pozytywne, a co znajduje się wokół nas, w naszym życiu i w życiu braci” – mówił bp Cavina.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.