OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE MŁODYCH Z PAPIEŻEM BENEDYKTEM XVI Sobota - 27 maja (Błonia)
Każdy uczestnik spotkania przynosi ze sobą skałę z wypisanym na niej swoim imieniem i nazwiskiem oraz miejscowością zamieszkania. Zostaną one złożone przez uczestników spotkania przy wchodzeniu do sektorów. W przyszłości skały zostaną wmurowane w fundamenty Centrum Jana Pawła II.
Każdy uczestnik przynosi ze sobą także świecę (cienka świeca stołowa – nie przynosimy pogrzebowych zniczy) i śpiewnik.
Karty wstępu wraz ze śpiewnikiem (cena – 2 zł.) zamawiać można poprzez parafie lub ruchy i organizacje w Komisji Biletowej w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej (również karty parkingowe na autobusy). Komisja nie przyjmuje indywidualnych zgłoszeń, a ostateczny czas zamawiania kart w Komisji to 7 IV.
Estrada - ołtarz umieszczona będzie w rogu Błoń (między ul. Piastowską i rzeką Rudawą). Sektory będą umieszczone wokół estrady – w rogu Błoń za stadionem KS Juvenia. Po obu stronach estrady umieszczone będą dwa telebimy. Wejścia znajdą się w dwóch miejscach: od strony ul. Focha wzdłuż Rudawy i od strony ul. Piastowskiej przy pętli tramwajowej.
Po wyjeździe Ojca Świętego sektory będą otwarte przez całą noc. Będzie można korzystać z punktów gastronomicznych na al. Focha. W sektorach znajdą się ubikacje.
W niedzielę młodzież uczestniczy w swoich sektorach we Mszy św. celebrowanej przez Benedykta XVI.
Księża zasadniczo zostają w sektorach z młodzieżą, gdzie posługują spowiedzią św.
Po wyjeździe Ojca Świętego i otwarciu otoczenia estrady będziemy prosić księży o współkoncelebrowanie Mszy św. i rozdawanie Komunii św. Przez całą noc, w odpowiednio przygotowanych namiotach, będzie również możliwość rozmowy młodzieży ze specjalistami na temat różnorodnych swoich uzależnień i problemów.
Śpiewy wykonywane podczas spotkania z Ojcem Świętym powinny być często śpiewane w naszych kościołach na spotkaniach z młodzieżą – zwłaszcza hymn "Nie lękajcie się".
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.