Niewidomy od urodzenia to każdy z nas

- Niewidomy od urodzenia przedstawia każdego z nas - powiedział papież Franciszek podczas rozważania przed południową modlitwą Anioł Pański. Tymi słowami nawiązał do czytanej dzisiaj Ewangelii o uzdrowieniu niewidomego przez Jezusa. 

Ojciec Święty podkreślił, że Jezus jest światłością świata. 

TŁUMACZENIE: 
„Poprzez ten cud Jezus objawia się jako światłość świata; natomiast niewidomy od urodzenia przedstawia każdego z nas, którzy zostaliśmy stworzeni, aby poznać Boga, ale z powodu grzechu jesteśmy jak niewidomi, potrzebujemy nowego światła, światła wiary, które Jezus nam dał.” 

Franciszek zachęcił nas poprzez to wydarzenie do refleksji na temat naszej wiary w Chrystusa. 

TŁUMACZENIE: 
„Fakt, że niewidomy nie ma imienia pomaga nam zobaczyć siebie z naszą twarzą i naszym imieniem w jego historii. Również my zostaliśmy „oświeceni” przez Chrystusa w chrzcie św., a zatem jesteśmy powołani, by postępować jak dzieci światłości.” 

Ojciec Święty wyjaśnił, że podążanie za światłością to porzucenie fałszywych świateł: przesądu wobec innych i interesu osobistego. 

Po modlitwie papież wspomniał beatyfikowanych wczoraj ks. Józef Alvarez-Benavides y de la Torre i jego 114 towarzyszy męczenników.

*

Na następnej stronie pełny tekst papieskiego rozważania:

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama