Niewidomy od urodzenia to każdy z nas

- Niewidomy od urodzenia przedstawia każdego z nas - powiedział papież Franciszek podczas rozważania przed południową modlitwą Anioł Pański. Tymi słowami nawiązał do czytanej dzisiaj Ewangelii o uzdrowieniu niewidomego przez Jezusa. 

Ojciec Święty podkreślił, że Jezus jest światłością świata. 

TŁUMACZENIE: 
„Poprzez ten cud Jezus objawia się jako światłość świata; natomiast niewidomy od urodzenia przedstawia każdego z nas, którzy zostaliśmy stworzeni, aby poznać Boga, ale z powodu grzechu jesteśmy jak niewidomi, potrzebujemy nowego światła, światła wiary, które Jezus nam dał.” 

Franciszek zachęcił nas poprzez to wydarzenie do refleksji na temat naszej wiary w Chrystusa. 

TŁUMACZENIE: 
„Fakt, że niewidomy nie ma imienia pomaga nam zobaczyć siebie z naszą twarzą i naszym imieniem w jego historii. Również my zostaliśmy „oświeceni” przez Chrystusa w chrzcie św., a zatem jesteśmy powołani, by postępować jak dzieci światłości.” 

Ojciec Święty wyjaśnił, że podążanie za światłością to porzucenie fałszywych świateł: przesądu wobec innych i interesu osobistego. 

Po modlitwie papież wspomniał beatyfikowanych wczoraj ks. Józef Alvarez-Benavides y de la Torre i jego 114 towarzyszy męczenników.

*

Na następnej stronie pełny tekst papieskiego rozważania:

«« | « | 1 | 2 | » | »»
 • mee...
  26.03.2017 14:13
  Dusza jest nierozelwalna z duchem, nie ma duszy bez Ducha...Chrystus czyni cuda, wskrzesza, uzdrawia...a wszystko po to, by duszy przywrocic kontakt z Duchem Sw. To dusza podpowiada nam co jest dobre badz zle, to dusza tez w karzdej sytuacji kieruje co czynic badz jak postapic.To co smiertelne zaglusza dusze...dlatego potrzeba laski Boga by dusze przywrocil, by dusza wziela gore nad cialem, a gdy tak sie stanie, serce nie jest juz potrzebne, bo serce zawsze bedzie wprowadzac watpliwosci, dusza jest niezachwiana ponad smiertelne serce. Slepiec wprawdzie przejzal na oczy, ale to juz dusza mu podpowiadala, kim jest Chrystus, w przeciwienstwie do jego rodzicow, ktorzy kierowali sie sercem by faryzeuszom nie podpasc i nie byc wykluczonymi z synagogi, ktorzy siegaja dni dzisiejszych. Zbawienie przychodzi przez Ducha, ktory prowadzi dusze. Duch nigdy nie zwiedzie, Duch to Prawda. Nalezy szukac kontaktu z dusza, a nie walczyc nad poprawa z grzesznym cialem, angazujac w to serce.
 • mee...
  26.03.2017 14:41
  Jan Chrzciciel, chrzcil woda, ale jak sam powiedzial, ze przed nim idzie wiekszy, ktory bedzie chrzcil Duchem Sw. Chrystus w ramach ciaglosci, drodze czlowieka ku zyciu wiecznemu, przyjal chrzest od Jana, ale wraz z przyjsciem Chrystusa ludzkosc od czasu grzechu pierworodnego poprzez potop - weszla na wyzszy poziom, poziom Ducha, ktory zastapil uczucia, plynace z serca.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.