Dokumentacja niezwykłych spotkań pod "oknem papieskim" - na CD

Dwupłytowy album "Okno Papieskie. Franciszkańska 3" uczci 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II.

Publikacja wydana przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwo Rhetos, jest dźwiękową kroniką spotkań papieża-Polaka z młodzieżą w oknie rezydencji arcybiskupów krakowskich w latach 1979-2002.

Zdaniem Katarzyny Matusz z Centrum Mysli JPII, oprócz pamiętnego spotkania na Placu Piłsudskiego i słów: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi…Tej ziemi!” - czerwiec 1979 r. w świadomości Polaków pozostaje także pierwsze spotkanie papieża z młodzieżą w Oknie na Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

„Wbrew powszechnej opinii nie były to jedynie dialogi pełne dowcipu. Jan Paweł II mówił do młodzieży o sprawach ważnych i bardzo poważnych” –dodaje.

Norbert Szczepański, z-ca dyrektora ds. programowych w Centrum Myśli Jana Pawła II zwraca też uwagę, że podczas wieczornych spotkań w Oknie papież powracał do tematów, które poruszał w swoich homiliach i przemówieniach w danym dniu pielgrzymki.

„Okno Papieskie. Franciszkańska 3” jest pierwszym pełnym zapisem dźwiękowym spotkań z Janem Paweł II pod słynnym oknem.

Płyty zawierają m.in. nagrania: „Czy ja się mogę was o coś zapytać?” (1979), „Tych spotkań z młodzieżą nauczyłem się w Polsce” (1983), „Jest siła przebicia!” (1987), „Trzymajcie się!” (1997), „Pomimo starości, pomimo śmierci - młodość w Bogu” (2002) i dodatkowo komunikat abp Kazimierza Nycza (1999).

Materiały pochodzą z archiwum Radia Watykańskiego i nagrań prywatnych (z 1979 r.).

rk / ju.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama