Rzecznik Episkopatu: Sądzę, że biskupi zaproszą Benedykta XVI

- Sądzę, że biskupi w najbliższym czasie wystosują zaproszenie do Benedykta XVI - powiedział w rozmowie z KAI rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch.

Podczas spotkania z papieżem 18 maja w Watykanie, prezydent RP Lech Kaczyński zaprosił Benedykta XVI do odwiedzenia Polski. Choć oficjalny komunikat Stolicy Apostolskiej wydany po spotkaniu polskiego prezydenta z papieżem nie wspomina o zaproszeniu, to jednak na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta czytamy, iż Lech Kaczyński zaprosił papieża do złożenia w Polsce kolejnej wizyty „w każdym korzystnym dla siebie terminie”.

„Nie mam żadnych podstaw, żeby nie wierzyć pierwszej osobie w państwie - powiedział 21 maja KAI ks. Józef Kloch. - Sądzę, że biskupi w najbliższym czasie wystosują zaproszenie" - dodał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. W jego opinii to oczywiste, że Benedykt XVI zawsze będzie radośnie witany na naszej ziemi.

Ks. Kloch poinformował, że jak do tej pory nie ma żadnej korespondencji pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski a Kancelarią Prezydenta w tej kwestii. Przypomniał również, że papieża zapraszają zawsze dwie strony: zarówno państwowa jak i kościelna, w tym wypadku cała Konferencja Episkopatu. „Kiedy zaproszenie jest już przyjęte i wiadomo w jakim czasie będzie mieć miejsce pielgrzymka, to wtedy rozpoczyna się współpraca obydwu stron” - podkreślił rzecznik Episkopatu. Przypomniał również o znaczącej roli nuncjusza apostolskiego, jako przedstawiciela Ojca Świętego, „który zawsze bardzo aktywnie uczestniczy we wszystkich przygotowaniach”.

rl / maz

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama