Nazaret: Benedykt XVI spotkał się z izraelskim premierem

Dziś po południu w Nazarecie Benedykt XVI spotkał się z izraelskim premierem Beniaminem Netanjahu.

Papież i szef rządu przez chwilę rozmawiali w obecności dziennikarzy. Następnie reporterów wyproszono z pokoju, by papież mógł porozmawiać z premierem w cztery oczy.

Jak poinformował rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi, spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza, prywatna trwała 15 minut. Tematem rozmowy był proces pokojowy na Bliskim Wschodzie. Ze swej strony izraelski premier zrelacjonował papieżowi niedawną wizytę w Egipcie. Papież natomiast mówił o swoim spotkaniu z królem Jordanii.

Druga część spotkania trwała 20 minut, w obecności przedstawicieli delegacji obu państw m.in. sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone. Rozmawiano m.in. o relacjach między Stolicą Apostolską a Izraelem i prowadzonych wzajemnych rozmowach.

Jeszcze przed spotkaniem papieża z premierem watykański rzecznik, ks. Federico Lombardi, oświadczył, że takie rozmowy są kluczowe, bo „osobisty kontakt jest zawsze bardzo ważny”. Dodał, że Benedykt XVI jest „bardzo szczęśliwy” z powodu swojej podróży, a „wszystkie ważne spotkania były bardzo udane”. Podkreślił, że głównym celem pielgrzymki był „pokój, pokój, pokój”, a papież słuchał wszystkich stron – pełniąc rolę „mostu” między różnymi stanowiskami.

pc, tom (KAI Nazaret) / ju., Nazaret

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama