Benedykt XVI przyjął na audiencji prezydenta Kolumbii

Jak poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, "serdeczne rozmowy pozwoliły na wymianę opinii na tematy dotyczące aktualnej sytuacji międzynarodowej i w Ameryce Łacińskiej".

Po audiencji u Benedykta XVI Álvaro Uribe Vélez spotkał się także z szefem watykańskiej dyplomacji, arcybiskupem Dominique Mambertim.

Mowa była o samej Kolumbii, „w szczególności o walce z handlem narkotykami oraz polityce mającej na celu poprawę warunków bytowych wielu osób, żyjących jeszcze w ubóstwie, jak również o współpracy Kościoła i państwa w umocnieniu narodowego pojednania”.

Papież rozmawiał z prezydentem Kolumbii pół godziny. Sam Benedykt XVI zaproponował tłumacza, wyjaśniając, że „co prawda rozumie hiszpański, nie mówi jednak w tym języku”.

W publicznej części audiencji prezydentowi towarzyszyła żona Lina Moreno i minister spraw zagranicznych Jaime Bermudez Merizalde.

Álvaro Uribe Vélez przypomniał, że był obecny na inauguracji pontyfikatu Benedykta XVI w dniu 24 kwietnia 2005 r. Wcześniej, 12 lutego 2004, spotkał się z Janem Pawłem II.

ml (KAI Rzym) / ju

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama