Krzyż Światowych Dni Młodzieży został przekazany Polakom

Podczas środowej audiencji ogólnej papież Benedykt XVI przekazał polskiej delegacji Krzyż Światowych Dni Młodzieży. W sobotę wraz z Ikoną Matki Bożej dotrze on do Polski. Będzie pielgrzymował po diecezjach do 29 czerwca.

W skład delegacji, która udała się do Rzymu, by przyjąć Krzyż Światowych Dni Młodzieży znajdują się 122 osoby reprezentujące niemal wszystkie diecezje. Wśród tych osób obok licznego grona młodzieży są m.in. bp Henryk Tomasik – przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży, bp Marian Florczyk – delegat Episkopatu Polski ds. Sportu, ks. Grzegorz Suchodolski – dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, ks. Andrzej Drapała – sekretarz Międzynarodowego Kongresu „Jan Paweł II z młodzieżą”, ks. Robert Korbik z Poznania i ks. Jacek Plech z Katowic – odpowiedzialni za dwie grupy autokarowe oraz Monika Sadowska i Mariusz Buszta – z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Dokładnie 25 lat temu, w Niedzielę Wielkanocną 22 kwietnia 1984 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał zamknięcia Drzwi Świętych. W chwilę później, w atrium Bazyliki Świętego Piotra, Jan Paweł II przekazał Krzyż Roku Świętego młodzieży i dał młodym ludziom konkretne zadania: „Ponieście go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie”. Krzyż ten towarzyszy wszystkim Światowym Dniom Młodzieży. (...)

Krzyż ŚDM dotrze do Polski w sobotę, 25 kwietnia, a jego pierwszym przystankiem będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasnej Górze. W czasie swojego dwumiesięcznego pobytu w Polsce Krzyż nawiedzi 39 diecezji oraz niektóre ośrodki duszpasterstwa akademickiego. Będzie obecny m.in. na krakowskich obchodach 30. rocznicy spotkania młodzieży z Janem Pawłem II na Skałce (30 maja), pielgrzymce mężczyzn i młodzieży męskiej do Piekar Śląskich (31 maja), ogólnopolskim czuwaniu ruchów i wspólnot katolickich w Warszawie w 30. rocznicę papieskiego wołania: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” (6 czerwca) oraz na Międzynarodowym Kongresie „Jan Paweł II z młodzieżą” w Kielcach (8 czerwca). Ostatnim przystankiem Krzyża w Polsce będzie organizowany przez diecezję płocką „Festiwal Młodych” w Pułtusku (26-29 czerwca).

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja