Pielgrzymki Benedykta XVI w 2009 roku

Dwie podróże zagraniczne i trzy pielgrzymki po Włoszech, to zapowiedź pracowitego roku dla Benedykta XVI.

W marcu Papież odbędzie swą pierwszą podróż na Czarny Ląd. Odwiedzi Kamerun i Angolę. W maju mówi się o papieskiej podróży do Ziemi Świętej. Wciąż nie wiadomo czy obejmie ona tylko Izrael czy również tereny Autonomii Palestyńskiej. Łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fuad Twal ujawnił, że pracuje się nad tym, by podróż objęła także Jordanię.

Włoskie pielgrzymki obejmą natomiast: Monte Cassino, San Giovanni Rotondo i Viterbo.

24 maja Papież odwiedzi benedyktyńskie opactwo na Monte Cassino i polski cmentarz wojenny. Wizyta będzie związana z przypadającą właśnie w maju 2009 r., 65. rocznicą bitwy o Monte Cassino.

Najbardziej oczekiwaną podróżą jest wizyta w San Giovanni Rotundo gdzie Papież przybędzie 21 czerwca. Przybędzie tam helikopterem i wizytę rozpocznie od modlitwy w krypcie kościoła Matki Bożej Łaskawej, przy wystawionych na widok publiczny relikwiach Świętego Ojca Pio. Benedykt XVI odprawi też Mszę św., w założonym przez Ojca Pio Domu Ulgi w Cierpieniu spotka się z chorymi, a po południu będzie się modlił razem z księżmi i osobami duchownymi oraz spotka z młodzieżą.

Ostatnią z ogłoszonych na razie przez poszczególne diecezje papieskich podróży jest wizyta w leżących niedaleko Rzymu dwóch miastach. W Viterbo Benedykt XVI będzie się modlił przy relikwiach św. Róży, a w Bagnoregio odda hołd urodzonemu tam św. Bonawenturze, doktorowi Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»