Ukraina: dziękczynienie za Jana Pawła II

Na Ukrainie dziękowano wczoraj za "wszystko, co Jan Paweł II zrobił dla tego kraju i diecezji charkowsko-zaporoskiej". Dziękczynna Eucharystia odbyła się w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Charkowie. Liturgii, na którą przybyły rzesze wiernych, przewodniczył bp Marian Buczek.

„Dziękowaliśmy Ojcu Świętemu za to, że miał odwagę utworzyć 2 maja 2002 r. nową diecezję charkowsko-zaporoską na wschodnich rubieżach Ukrainy – powiedział bp Buczek Radiu Watykańskiemu. – Jest to bardzo ważne ponieważ wierni mieli bardzo daleko do swojego biskupa – do Żytomierza aż 700 km, a z Zaporoża, gdzie jest konkatedra, mieli do Kamieńca Podolskiego 800 km.

Od momentu utworzenia nowej diecezji kościół się na tych terenach rozwija bardzo dobrze. Prawo Chrystusa i Jego nauczanie szerzy się wśród wiernych i wciąż przybywa w naszej diecezji nowych wiernych. Stąd też ta Msza św. dziękczynna jest dla nas bardzo ważna. Dziękowaliśmy za to, że Opatrzność Boża dała nam takiego wielkiego Papieża Jana Pawła II”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama