ONZ: Papież pragnie realizacji milenijnych celów rozwoju

Ojciec Święty wezwał przywódców wspólnoty międzynarodowej, aby na nowo utożsamili się z wielkimi ideałami moralnymi i transcendentnymi fundamentami sprawiedliwości, zawartymi w dokumentach założycielskich Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj 63. zgromadzenia ogólnego ONZ kard. Bertone przesłał w imieniu Ojca Świętego przesłanie do uczestników nabożeństwa ekumenicznego, które jak co roku odbyło się w przeddzień otwarcia zgromadzenia w kościele Świętej Rodziny na Manhattanie.

Watykański sekretarz stanu zapewnił o papieskiej modlitwie w intencji dyplomatów i pracowników ONZ, aby podołali pilnym zadaniom, jakie czekają ich w najbliższych miesiącach. Chodzi tu zwłaszcza, jak zaznaczył kard. Bertone, „o dalszą realizację milenijnych celów rozwoju, programu na rzecz rozwoju Afryki (NEPAD) oraz innych inicjatyw, dzięki którym cała rodzina ludzka będzie mogła korzystać z dobrodziejstw globalizacji”.

Inicjatorami ekumenicznej modlitwy dla dyplomatów i urzędników ONZ są archidiecezja Nowego Jorku i stały obserwator Stolicy Apostolskiej abp Celestino Migliore. To właśnie on odczytał zgromadzonym papieskie przesłanie. Natomiast metropolita Nowego Jorku kard. Edward Egan podzielił się swoimi refleksjami opartymi na fragmencie Księgi Proroka Jeremiasza.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama