Watykan: Odpusty związane ze Światowym Dniem Młodzieży

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Sydney będą mogli uzyskać odpust zupełny. Natomiast wszyscy wierni, którzy będą się w tym czasie modlili za młodzież, mają możność otrzymania odpustu cząstkowego. Czytamy o tym w opublikowanym 5 lipca dekrecie Penitencjarii Apostolskiej z 28 czerwca.

Odpust zupełny mogą otrzymać wszyscy wierni uczestniczący od 15 do 20 lipca w którymś z nabożeństw czy spotkań 23. Światowych Dni Młodzieży w Sydney albo w uroczystym ich zakończeniu. Jego warunki to spowiedź ze szczerą skruchą, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Natomiast odpust cząstkowy można uzyskać modląc się w tym czasie w jakimkolwiek miejscu naszego globu za młodzież, aby dawała swym życiem świadectwo Ewangelii. Odnośne rozporządzenia Penitencjarii Apostolskiej Papież zatwierdził, przyjmując 21 czerwca na audiencji kard. Jamesa Stafforda, penitencjarza większego, i bp. Gianfranco Girottiego OFM Conv., regensa tegoż trybunału.

Kard. Stafford, który wydał dekret Penitencjarii Apostolskiej o odpustach z okazji spotkania w Sydney, przez wiele lat był bezpośrednio zaangażowany w organizowanie Światowych Dni Młodzieży. W 1993 r. gościł je w Denver w USA jako tamtejszy arcybiskup. Następnie, będąc w latach 1996–2003 przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich, przygotował takie spotkania w Paryżu, Rzymie i Toronto.

«« | « | 1 | » | »»