Benedykt XVI przemawiał do katolickich dziennikarzy

Benedykt XVI zachęcił katolickich dziennikarzy do oddziaływania na całe środowisko mediów.

Ojciec Święty skierował przesłanie do uczestników odbywającej się w Toronto w dniach 28-30 maja dorocznej Konwencji Mediów Katolickich Kanady i USA.

Benedykt XVI zachęcił katolickich dziennikarzy do oddziaływania na całe środowisko mediów. Mają oni pomóc mu uznać, że wartością komunikacji jest prawdomówność oraz respektowanie dobra wspólnego. Ojciec Święty skierował przesłanie do uczestników odbywającej się w Toronto w dniach 28-30 maja dorocznej Konwencji Mediów Katolickich Kanady i USA.

W forum uczestniczy abp Claudio Celli. Występując na konwencji przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu zachęcił dziennikarzy katolickich do łączenia głębokiej refleksji z twórczym myśleniem. Ich misją jest przekazywanie Dobrej Nowiny zarówno praktykującym katolikom, jak i osobom niewierzącym. W centrum przepowiadania Kościoła musi być zawsze Jezus Chrystus, ale sposób Jego ukazywania i prezentowania zbawczego orędzia trzeba nieustannie formułować na nowo i dostosowywać do wyzwań czasu.

Abp Celli zachęcił dziennikarzy do wykorzystywania nowoczesnych środków i poszerzania zakresu oddziaływania. Nie oznacza to jednak zaniechania świadectwa osobistego i bezpośredniego przekazu w dialogu z drugim człowiekiem. Misją dziennikarzy katolickich jest także zaspokojenie odczuwanego przez współczesnych ludzi pragnienia sensu. W medialnym zgiełku człowiek potrzebuje też chwil samotnej refleksji i przemyślenia podstawowych problemów życia – stwierdził przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama