Benedykt XVI w Genui: Wizyta w szpitalu pediatrycznym

W strugach ulewnego deszczu przebiega wizyta pasterska Benedykta XVI w Ligurii. 17 maja Papież przebywał w Savonie, gdzie odwiedził sanktuarium Matki Miłosierdzia oraz odprawił Mszę na tamtejszym Piazza del Popolo.

Podczas homilii wezwał wiernych do pójścia pod prąd rozpowszechnionego laicyzmu. Jeszcze tego samego dnia wieczorem Ojciec Święty przybył do Genui. W niedzielę rano odwiedził tamtejsze sanktuarium maryjne Nostra Signora della Guardia oraz znany genueński szpital pediatryczny „Giannina Gaslini”.

Podczas tego pierwszego publicznego spotkania z genueńczykami Papież pochwalił troskę personelu medycznego o to, by placówka była „sanktuarium życia i rodziny, w którym profesjonalizm kadr łączy się z serdecznością i troską o człowieka”. Wielofunkcyjny Instytut Badawczy szpitala obejmuje niemal pełny zakres specjalizacji z pediatrii. Benedykt XVI życzył, aby dzieło rozwijało się w duchu „pozytywnej globalizacji”, aby świadomość zasobów, możliwości i potrzeb zaowocowała umocnieniem bardzo dziś potrzebnej sieci solidarności. Jeśli będzie temu towarzyszyła serdeczność, która dla dzieci jest pierwszą i niezastąpioną terapią, to szpital będzie miejscem nadziei.

„Aby skutecznie stawić czoła przyszłości, ta nadzieja musi być podtrzymywana wyższą wizją życia – powiedział Ojciec Święty. – Pozwoli ona naukowcom, lekarzom, specjalistom, asystentom, a nawet samym rodzicom włączyć wszystkie swe możliwości, nie oszczędzając sił, aby uzyskać lepsze wyniki, których nauka i technika mogą dziś dostarczyć na polu zapobiegania i leczenia. To zaś nasunie myśl o milczącej obecności Boga, który niemal niewyczuwalnie towarzyszy człowiekowi w długiej wędrówce przez dzieje”.

Pozdrawiając leczone w szpitalu dzieci, Papież zapewnił je o swej miłości. Rodziców zachęcił do zaufania Bogu, który nigdy nie opuszcza człowieka.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja