Papieska róża dla Altötting

Benedykt XVI ofiarował złotą różę sanktuarium maryjnemu w Altötting. Jako papieski wysłannik przekaże ją 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, kard. Joachim Meisner z Kolonii.

Poinformował o tym 8 kwietnia bp Wilhelm Schraml – ordynariusz diecezji pasawskiej, do której należy Altötting. Joseph Ratzinger pielgrzymował tam wielokrotnie już od najmłodszych lat. Jako Papież odwiedził bawarskie sanktuarium w 2006 r. Zostawił przy czczonej tam figurce pierścień, którego używał jako kardynał. Obecnie jest on wprawiony w berło Matki Bożej.

Altötting to pierwsze niemieckie sanktuarium, które otrzymuje od Benedykta XVI to tradycyjne papieskie odznaczenie. Dał on już złote róże Matce Bożej w brazylijskiej Aparecidzie i w austriackim Mariazell. Ponadto w 2006 r. przywiózł na Jasną Górę różę, którą miał tam ofiarować w roku milenium chrztu Polski Paweł VI, nie został jednak wpuszczony do naszego kraju przez ówczesny rząd. Przed częstochowskim obrazem są zatem dwie takie róże, bo złoty kwiat złożył tam również Jan Paweł II w czasie swej pierwszej pielgrzymki do ojczyzny w 1979 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama