Ogłoszono oficjalny plan wizyty Benedykta XVI w USA

Konferencja Biskupów USA ogłosiła oficjalny plan wizyty w tym kraju papieża Benedykta XVI.

Głównym punktem wizyty w dniach 15-20 kwietnia będą Msze św. w Waszyngtonie i wizyta w Białym Domu. Organizatorzy spodziewają się, że w Mszy św. uczestniczyć będzie ok. 400 tysięcy osób.

Spotkanie z prezydentem USA Georgiem W. Bushem planowane jest na 16 kwietnia. Tego samego dnia papież spotka się z 350 biskupami rzymsko-katolickimi kraju. Spotkanie odbędzie się w „narodowym sanktuarium” w Waszyngtonie.

Dzień później Benedykt XVI spotka się z ok. 200-osobową grupą rektorów uniwersytetów katolickich, do których wygłosi przemówienie na temat wychowania i oświaty.

18 kwietnia Papież wygłosi przemówienie na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Następnie przewidziane są dwa nabożeństwa modlitewne w ważnych kościołach na Manhattanie. W nowojorskim programie wizyty papieża w USA planowana jest ponadto wizyta na „Ground Zero”, w miejscu, gdzie podczas zamachów terrorystycznych 11 września 2001 roku zburzone zostały wieżowce World Trade Center.

Ostatnim punktem wizyty Benedykta XVI w USA będzie Msza św. na Yankee Stadium w Nowym Jorku. Papieska Msza będzie połączona z 200 rocznicą podniesienia diecezji Baltimore do rangi archidiecezji oraz jubileuszami czterech innych diecezji: Boston, Nowy Jork, Louisville i Filadelfia. Wieczorem 20 kwietnia Benedykt XVI powróci do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja