Watykańskie przesłanie na 50-lecie dzieła "Misereor"

Drogą nadziei nazwał Benedykt XVI pracę na rzecz ubogich. Do kontynuowania tych wysiłków zachęca on niemieckich biskupów, a także kierownictwo, współpracowników i dobroczyńców dzieła „Misereor". Zapewnił o tym w imieniu Papieża kard. Tarcisio Bertone w liście z okazji 50. rocznicy powstania tego największego na świecie kościelnego dzieła pomocy.

Watykański sekretarz stanu zaznaczył, że „Misereor” wyrosło z przeświadczenia, iż spotkanie z Bogiem domaga się otwarcia na potrzeby bliźnich, aby dzielić się z nimi skarbami wiary oraz dobrami materialnymi. W ciągu minionych lat stało się ono solidnym mostem nad przepaścią między ludźmi żyjącymi w dobrobycie a potrzebującymi, jest ruchem współpracy łączącym wiele osób w Niemczech, Afryce, Azji, Oceanii i Ameryce Łacińskiej.

Kard. Bertone przypomniał wspieranie przez „Misereor” wysiłków biskupów, księży i ludzi świeckich zmierzających do pojednania i pokoju, obrony ludzkiej godności oraz zapewnienia odpowiednich warunków życia w krajach rozwijających się. Chodzi o przyszłość rodziny ludzkiej oraz stwarzanie możliwości przyszłym pokoleniom. Watykański sekretarz stanu zaznaczył, że solidarność z ubogimi ma duże znaczenie duszpasterskie zwłaszcza w poprzedzającym świętowanie Wielkanocy okresie Wielkiego Postu.

Uroczystości 50-lecia dzieła „Misereor” odbędą się w najbliższą niedzielę (10 lutego) w Soweto na przedmieściach Johannesburga w Republice Południowej Afryki. Celebrowanej z tej okazji Mszy św. będzie przewodniczył miejscowy arcybiskup Buti Joseph Tlhagale. Uroczystość będzie transmitowana przez pierwszy program niemieckiej telewizji ARD. Poprzedzi ją rozpoczynająca się 8 lutego międzynarodowa konferencja z udziałem biskupów z Niemiec, Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji i Oceanii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg