Benedykt XVI: Osoby konsekrowane winny żyć Słowem Bożym

Najwyższą normą życia zakonnego jest bezkompromisowe naśladowanie Chrystusa - przypomniał Benedykt XVI. W Dniu Życia Konsekrowanego, 2 lutego, Papież spotkał się z zakonnicami, zakonnikami oraz członkami instytutów świeckich w Bazylice Watykańskiej.

Wcześniej wieczorną Eucharystię sprawował tam dla nich kard. Franc Rodé. Benedykt XVI zachęcił osoby konsekrowane do ukazywania światu, jak ważną rzeczą jest kierowanie się w życiu Słowem Bożym. Przypomniał, że planowane na październik obrady Synodu Biskupów poświęcone będą właśnie roli Słowa Bożego w życiu Kościoła.

Papież podkreślił, że zakonna konsekracja jest zakorzeniona w Ewangelii, a powołaniem zakonników i zakonnic jest nieustanne powracanie do zawartych w niej ideałów. Świadczy o tym niezwykle bogata tradycja, traktująca życie konsekrowane jako swego rodzaju egzegezę Słowa Bożego. Misją osób konsekrowanych jest przypominanie, że wszyscy ochrzczeni są powołani do życia Słowem Bożym – przypomniał Ojciec Święty.

„Karmcie swój dzień modlitwą, medytacją oraz wsłuchiwaniem się w Słowo Boże. Znając starożytną praktykę lectio divina, pomagajcie wiernym ją cenić w codziennym życiu. Usiłujcie przekładać na codzienne świadectwo to, co wskazuje Słowo Boże, pozwalając, by ono was kształtowało, niczym ziarno rzucone w żyzną ziemię, co przynosi obfity owoc” – zachęcił Papież. Taka postawa przyniesie nieustanne otwarcie na głos Ducha Świętego, pogłębi jedność z Bogiem, zaowocuje troską o braterską komunię oraz o wielkoduszną służbę braciom, zwłaszcza znajdującym się w potrzebie. „Oby ludzie widzieli dobre czyny w was, stanowiące owoc żyjącego w was Słowa Bożego i chwalili Ojca, który w niebie jest (Mt 5,16)” – życzył Benedykt XVI osobom konsekrowanym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg