W Watykanie rozpoczęto wstępne przygotowania przed spotkaniem Papieża z sygnatariuszami przesłania 138 muzułmańskich uczonych do zwierzchników Kościołów chrześcijańskich z 13 października 2007 r.
W liście z 12 grudnia do kardynała sekretarza stanu Tarcisio Bertone odpowiedzieli oni pozytywnie na propozycję spotkania z Benedyktem XVI.
Zdaniem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louis Taurana, spotkanie zdominują trzy główne tematy. „Pierwszy to rzeczywiste respektowanie godności osoby i jej praw – przede wszystkim prawa do wolności sumienia i wyznania – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Tauran. Dalszym tematem będzie konieczność oparcia dialogu religijnego na obiektywnej znajomości religii rozmówcy.
Wreszcie, jak pisał kard. Bertone w swoim liście, mówić się będzie o formacji młodzieży do wzajemnego szacunku i tolerancji. Myślę, że właśnie te trzy wielkie tematy staną w centrum naszych spotkań. Po świętach rozpoczniemy już współpracę nad realizacją projektu. Datę ustali się zgodnie z możliwościami jednych i drugich. Po obu stronach jest jednak dobra wola. Ufam zatem, że spotkanie się uda” – dodał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.