Audiencje 2007: 624 tys. wiernych, co dwunasty z Polski

Spotkanie Papieża z wiernymi 19 grudnia było 44. i zarazem ostatnią w 2007 roku audiencją ogólną. Z bilansu prefektury Domu Papieskiego wynika, że łącznie w tegorocznych audiencjach generalnych uczestniczyło 624 tys. wiernych. Polacy stanowili 8 proc. ogółu pielgrzymów. Przybyło ich na audiencje - podobnie jak w roku 2006 - 51 tys.

"Nasi rodacy szczególnie licznie przybywali w maju, wrześniu i październiku. Nie brakowało ich również w kwietniu, kiedy została ukończona faza diecezjalna sprawy beatyfikacyjnej Jana Pawła II" - powiedział duszpasterz polskich pielgrzymów w Rzymie. O. Stanisław Tasiemski OP zauważył, że Polacy dominują na placu św. Piotra na początku maja, gdy obchodzimy narodowe święto.

Są też bardzo widoczni latem, podczas kameralnych zazwyczaj audiencji w Castelgandolfo. "Najbardziej wzruszająca jest obecność osób niepełnosprawnych i ciężko chorych, które u grobu Jana Pawła II proszą Boga o upragnione łaski. Licznie przybywają też nowożeńcy, którzy pragną uzyskać papieskie błogosławieństwo, aby wytrwać w miłości i otworzyć się na pełnię darów zawartego sakramentu" - stwierdził o. Tasiemski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama