Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz zagadnienia duszpasterskie zdominowały tematykę obrad sesji plenarnej episkopatu Australii.
W Sydney opublikowano komunikat z odbywającego się w dniach 27-30 listopada spotkania biskupów. Zapoznali się oni z przedstawionym przez komitet organizacyjny programem dni młodzieży, zagadnieniami logistycznymi, a także propozycjami katechez. Mówiono o ożywieniu duszpasterskim związanym z pielgrzymką krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach.
Australijscy biskupi zapoznali się też z raportem na temat opuszczania przez część katolików niedzielnej Mszy św. Zgodzili się z zawartymi w tym dokumencie postulatami większej wspólnotowości, otwartości duszpasterzy, angażowania laikatu w inicjatywy duszpasterskie oraz wykorzystywania nowych technik przekazu w głoszeniu Dobrej Nowiny. Australijski episkopat popiera działania Kościelnej Komisji do spraw Nowych Technologii Informacji i Komunikacji, w tym tworzenie ogólnokrajowej sieci informatycznej. Biskupi zapoznali się działalnością Forum Kobiet Australijskich na rzecz budowania postaw aprobujących życie.
W związku z przyszłoroczną wizytą prezydium episkopatu w Watykanie wskazali na owocność regularnych kontaktów z poszczególnymi dykasteriami Stolicy Apostolskiej, postulując, aby spotkania takie odbywały się co roku. Zapowiedzieli przygotowanie listu pasterskiego na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, przeprowadzenia audytu mediów katolickich oraz wydanie broszury o testach prenatalnych. Wydaje się ona konieczna w obliczu rosnącej presji na przeprowadzanie tego typu badań, a także zwiększania się liczby aborcji.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.