Hiszpania: Modlitwa przed beatyfikacją

„Męczennicy są świadkami miłości do Chrystusa. Dziedzictwo, jakie pozostawili, ma obecnie ogromną wartość" - powiedział kard. Antonio María Rouco Varela. Wieczorną Eucharystią w Madrycie 17 października rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do beatyfikacji 498 męczenników z okresu hiszpańskiej wojny domowej.

Spośród 232 męczenników, których akta były studiowane w archidiecezji madryckiej, 176 oddało życie za wiarę w stolicy Hiszpanii, z tego 64 było między 17. a 30. rokiem życia. „Byli zatem bardzo młodzi. Są przykładem młodzieży, która się nie zawahała, kiedy trzeba było powiedzieć “tak” Chrystusowi. Mogli się wycofać, mogli wyrzec się swojej wiary, ale tak nie zrobili” – powiedział kard. Rouco Varela w wywiadzie dla TV Popular.

– Ich dziedzictwo posiada w tej chwili ogromną wartość, szczególnie dla Misji Młodych w Madrycie. Męczennicy są przykładem jak być świadkiem Chrystusa, jak prowadzić misję oraz jak głosić Jezusa słowem i życiem wszędzie tam, gdzie toczy się życie młodych: w szkole, w rodzinie, na ulicy. Uczą nas również, aby poznać Chrystusa głębiej, tak jak poznali Go oni. Męczennicy orędują za Hiszpanią, aby w obecnej sytuacji kraju nie zostały zniszczone pojednanie i pokój. Dzień 28 października będzie bardzo ważny dla całego hiszpańskiego społeczeństwa” – podkreślił kard. Rouco Varela.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg