Watykan zawiesił wysokiego rangą urzędnika Kongregacji ds. Duchowieństwa

Watykan zawiesił w obowiązkach wysokiego rangą urzędnika Kongregacji ds. Duchowieństwa. Kapłan wystąpił w programie telewizyjnym, w którym przyznał się do swoich skłonności homoseksulanych.

"Z maksymalną dyskrecją, ale też surowością i stanowczością przełożeni księdza rozpatrzą jego przypadek" - zapowiedział rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi potwierdzając informacje prasowe na temat postępowania dyscyplinarnego wobec księdza, który przyjął ekipę telewizyjną w swoim gabinecie w Watykanie ubolewając, że musi się ukrywać ze swoim homoseksualizmem z powodu "obowiązującej doktryny". Księdza rozpoznali natychmiast jego współpracownicy i przełożeni.

"Stanowczości i surowości wymaga postępowanie niezgodne z posługą kapłańską oraz misją Stolicy Apostolskiej" - wyjaśnił ks. Lombardi. Wprawdzie do tej pory nikt nie ujawnił nazwiska księdza homoseksualisty, zawieszonego na razie swych czynnościach, jego tożsamość łatwo ustalić na podstawie prasowych doniesień.

Jest naczelnikiem wydziału w Kongregacji ds. Duchowieństwa, członkiem komisji do spraw dyspensy dla księży, którzy chcą porzucić stan kapłański, a także członkiem instytucji "Peregrinatio ad Petri Sedem", zajmującej się pielgrzymkami do grobu św. Piotra. Do niedawna odprawiał on stałą Mszę św. w zbliżonej do Watykanu katolickiej telewizji Telepace.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg