Arcybiskup Pekinu dziękuje Papieżowi

Podziękowanie Ojcu Świętemu za udzielenie zgody na przyjęcie sakry biskupiej wyraził w swym pierwszym wystąpieniu publicznym nowy arcybiskup stolicy Chin, Joseph Li Shan.

21 września Stolica Apostolska na łamach dziennika L’Osservatore Romano poinformowała o zatwierdzeniu jego kandydatury przez Benedykta XVI. 23 września hierarcha przewodniczył Eucharystii w stołecznym kościele Najświętszego Zbawiciela. Jak donosi agencja AsiaNews jego słowa usunęły wszelkie wątpliwości wiernych co do prawowitości przyjęcia sakry. Abp Li Shan zachęcił duchowieństwo i świeckich do odważnego świadczenia swej wiary w chińskim społeczeństwie, poszukującym wartości duchowych.

Według agencji AsiaNews trudnym zadaniem nowego ordynariusza Pekinu będzie budowanie jedności Kościoła lokalnego. Przez minione trzydzieści lat rządził nim bowiem hierarcha należący do Stowarzyszenia Patriotycznego, który nie utrzymywał więzów jedności ze Stolicą Apostolską. Spowodowało to podziały wśród duchowieństwa i wiernych. Archidiecezja w Pekinie utraciła też w tym czasie znaczną część nieruchomości, które w jej imieniu sprzedało Stowarzyszenie Patriotyczne, przeznaczając uzyskane środki na własne potrzeby.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama