Benedykt XVI o Nikaragui - państwie, które broni życia

Uznanie dla postawy rządu Nikaragui w obronie życia wyraził Papież, przyjmując nowego ambasadora tego kraju przy Stolicy Apostolskiej. José Quadra Chamorro złożył 24 września listy uwierzytelniające.

Benedykt XVI przypomniał, że w ubiegłym roku parlament Nikaragui zakazał przerywania ciąży ze względów zdrowotnych, czyli tzw. aborcji terapeutycznej. Wbrew licznym naciskom – tak wewnętrznym, jak i międzynarodowym – władze tego latynoamerykańskiego kraju jasno wyrażają poszanowanie dla ludzkiego życia. Stolica Apostolska wysoko ceni to stanowisko.

Papież podkreślił też potrzebę zwiększenia pomocy państwa i społeczeństwa kobietom ciężarnym przeżywającym problemy. Zwrócił uwagę na konieczność autentycznej solidarności. Zapewnił, że Kościół gotowy jest prowadzić dialog z władzami Nikaragui na rzecz prawdziwego pojednania i autentycznej sprawiedliwości społecznej. Chętnie współpracować będzie z nimi w realizowaniu programu społecznego, który obejmuje walkę z narkomanią, ubóstwem i korupcją, a także alfabetyzację oraz rozwiązywanie kwestii edukacyjnych, zdrowotnych i mieszkaniowych.

Nowy ambasador Nikaragui przy Stolicy Apostolskiej ma 52 lata. Pełni tę funkcję po raz drugi. José Quadra Chamorro reprezentował już swój kraj przy Watykanie w latach 1997-1998. Potem był ambasadorem we Włoszech (2002-2006), a ostatnio w Meksyku (2006-2007).

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama