Brazylia: Papieski list na jubileusz ewangelizacji

Brazylia przygotowuje się do obchodów 400-lecia ewangelizacji Rio Grande do Sul i 100-lecia ustanowienia tam administracji kościelnej (diecezji Uruguaiana, Pelotas, Santa Maria oraz prowincji kościelnej w Porto Alegre).

W Porto Alegre rozpoczyna się I Forum tamtejszego Kościoła (20-23 września). Jego organizatorzy opublikowali tekst przesłania, jakie watykański sekretarz stanu wystosował w imieniu Papieża do arcybiskupa (Porto Alegre) Dadeusa Gringsa.

Ojciec Święty „pragnie zapewnić, iż wybrane hasło ‘Życie się objawiło, widzieliśmy go i o nim świadczymy’, nabiera specjalnego znaczenia, kiedy podejmuje się troskę o większe ukazanie obecności Kościoła na terenie stanu Rio Grande do Sul”.

W dalszej części przesłania wyrażona jest nadzieja, że obecność kard. Cláudia Hummesa, prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa, w dniu rozpoczęcia Forum, będzie pogłębieniem jedności z Następcą Piotra i oficjalnym nauczaniem Kościoła powszechnego.

Organizatorzy Forum poprzez kilkudniowe debaty, zamierzają: odnowić historyczne korzenie, rozważać nad tożsamością Kościoła, który jest obecny w tamtym regionie kraju i pobudzić wiernych do większej aktywności misyjnej. Według przedstawionego programu, podczas Forum odbywać się będą: czuwania modlitewne, celebracje, konferencje, seminaria, dyskusje w grupach roboczych, spotkania ekumeniczne, a także przedstawienia artystyczne.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama