Watykan: Zasady korzystania z przedsoborowego Mszału

Benedykt XVI zaprezentował przedstawicielom różnych episkopatów zapowiadane od dawna Motu Proprio dotyczące korzystania z Mszału w języku łacińskim.

Dokument jest bardzo oczekiwany, ponieważ może pomóc w przywróceniu pełnej jedności ze wspólnotą Kościoła, tradycjonalistów związanych z założonym przez abp Marcela Lefebvre’a Bractwem Kapłańskim św. Piusa X.

Prezentacja odbyła się 27 czerwca w Watykanie. Papież zapoznał 13 hierarchów z zawartością i duchem Motu Proprio. Omawia ono zasady korzystania z Mszału w języku łacińskim, promulgowanego w 1962 r. przez Jana XXIII. Jak poinformowało watykańskie biuro prasowe Benedykt XVI na temat nowego dokumentu rozmawiał z kardynałami przez godzinę. Publikacja dokumentu przewidziana jest wnajbliższych dniach, kiedy zostanie on wysłany do wszystkich biskupów. Będzie mu towarzyszył obszerny osobisty list Ojca Świętego, w którym wskazana zostanie data wejścia w życie Motu Proprio.

Rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi poinformował, że we wczorajszym spotkaniu uczestniczyło 13 hierarchów z Francji, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Indii oraz Gabonu. W prezentacji wzięli udział kardynałowie Tarcisio Bertone i Stanisław Dziwisz.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama