Benedykt XVI zaprezentował przedstawicielom różnych episkopatów zapowiadane od dawna Motu Proprio dotyczące korzystania z Mszału w języku łacińskim.
Dokument jest bardzo oczekiwany, ponieważ może pomóc w przywróceniu pełnej jedności ze wspólnotą Kościoła, tradycjonalistów związanych z założonym przez abp Marcela Lefebvre’a Bractwem Kapłańskim św. Piusa X.
Prezentacja odbyła się 27 czerwca w Watykanie. Papież zapoznał 13 hierarchów z zawartością i duchem Motu Proprio. Omawia ono zasady korzystania z Mszału w języku łacińskim, promulgowanego w 1962 r. przez Jana XXIII. Jak poinformowało watykańskie biuro prasowe Benedykt XVI na temat nowego dokumentu rozmawiał z kardynałami przez godzinę. Publikacja dokumentu przewidziana jest wnajbliższych dniach, kiedy zostanie on wysłany do wszystkich biskupów. Będzie mu towarzyszył obszerny osobisty list Ojca Świętego, w którym wskazana zostanie data wejścia w życie Motu Proprio.
Rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi poinformował, że we wczorajszym spotkaniu uczestniczyło 13 hierarchów z Francji, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Indii oraz Gabonu. W prezentacji wzięli udział kardynałowie Tarcisio Bertone i Stanisław Dziwisz.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.