Benedykt XVI przyjął na audiencji prywatnej byłego prezydenta Iranu, ajatollaha Mohammada Chatamiego. Irański gość spotkał się następnie z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył szef watykańskiej dyplomacji, abp Dominique Mamberti.
Rozmowy - jak informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej – pozwoliły zająć się znaczeniem dialogu między kulturami. Ma on służyć przezwyciężaniu poważnych napięć, znamiennych dla naszych czasów, przyczyniając się do owocnej współpracy na rzecz pokoju i rozwoju wszystkich narodów. Podczas rozmów nawiązano też do problemów przeżywanych przez wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie, w tym w Iranie.
W odniesieniu do sytuacji bliskowschodniej zwrócono uwagę na konieczność zdecydowanych inicjatyw wspólnoty międzynarodowej – takich, jak podejmowane obecnie na spotkaniu w Szarm el-Szejk. Mają one na celu wszczęcie poważnych rokowań, biorących pod uwagę prawa oraz interesy wszystkich stron. Należy przy tym respektować prawo międzynarodowe i być świadomym potrzeby podejmowania działań odbudowujących wzajemne zaufanie.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.