Święto Miłosierdzia w Łagiewnikach

Na przypadające w drugą Niedzielę Wielkanocną do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach wybierają się tysiące pielgrzymów. Podajemy przydatne informacje.

Nocne czuwanie modlitewne: Bazylika, sobota (14 kwietnia) g. 21.00-6.00

Porządek Mszy świętych
Niedziela 15 kwietnia

6.00, 8.00, 18.00 Bazylika (nr 4)
10.00 (transmisja TVP), 12.00, 16.30 przy nowym ołtarzu polowym obok Bazyliki (nr 5)
19.00 kaplica klasztorna (nr 6)

15.00 Godzina Miłosierdzia (prowadzona z Bazyliki)

UWAGA:

Wejście
na teren Sanktuarium bramami nr 1 (wejście do klasztoru), nr 2 (Dom Duszpasterski) i nr 3 (od strony parkingu przy ul. Motarskiego). Osoby niepełnosprawne proszone są o kierowanie się bezpośrednio do wnętrza Bazyliki. Zgłaszanie pielgrzymek w Punkcie Informacyjnym (I) przy wejściu nr 2 oraz w Informacji przy pozostałych wejściach na teren Sanktuarium (I). Kapłanów pragnących koncelebrować prosimy o zgłaszanie się do zakrystii Bazyliki (Z).

Spowiedź prowadzona będzie w górnej i dolnej części Bazyliki. Spowiedź w językach obcych oraz dla osób niesłyszących w dolnej części Bazyliki (nr 14). Komunia święta udzielana będzie w czasie Mszy świętych w miejscu uczestnictwa. Dodatkowo po każdej Mszy świętej będzie możliwość przyjęcia Pana Jezusa w kaplicy centralnej w dolnej części Bazyliki (nr 14). Święcenie dewocjonaliów odbywać się będzie na zakończenie każdej Mszy świętej. Poza czasem Mszy świętych w punktach przy kaplicy Męki Pańskiej (nr 8) oraz przy Domu Duszpasterskim (nr 9). Uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej (nr 6), a uczczenie relikwii św. Stefana Króla w kaplicy Communio Sanctorum w dolnej części Bazyliki ( nr 14). Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kaplicy adoracyjnej obok Bazyliki (nr 13). Intencje mszalne przyjmowane będą wyłącznie na terenie Sanktuarium w wyznaczonych punktach z napisem: „Intencje mszalne”, a ofiary na rozbudowę w punktach z napisem: „Ofiary”.

Na terenie Sanktuarium pełnione będą piesze patrole medyczne oraz znajdować się będą 3 oznakowane punkty pomocy medycznej (+). Punkt osób zaginionych mieścić się będzie w budynku Domu Duszpasterskiego przy wejściu nr 2 (10). Punkty informacyjne (I) przy wejściach na teren Sanktuarium. Nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwać będą państwowe służby mundurowe oraz służba kościelna. Prosimy o podporządkowanie się ich poleceniom oraz zapoznanie się z komunikatem dotyczącym organizacji ruchu i warunków bezpieczeństwa (patrz obok). W Domu Duszpasterskim (nr 11) będzie można skorzystać z ciepłego i zimnego posiłku oraz napojów. Ponadto w pasażu handlowym (nr 12) będzie możliwość zakupu dewocjonaliów, pamiątek oraz wydawnictw religijnych. Na trasie dojścia do Sanktuarium ustawione zostaną toalety przenośne, natomiast toalety ogólnodostępne na terenie Sanktuarium znajdować się będą w podziemiach Bazyliki (nr 14), przy Domu Duszpasterskim (nr 15), oraz w pasażu handlowym (nr 16). Toaleta dla osób niepełnosprawnych dostępna będzie w Domu Duszpasterskim i w podziemiach Bazyliki (patrz WC )).

Prosimy o korzystanie w miarę możliwości ze środków komunikacji zbiorowej (pociąg, dalekobieżne linie autobusowe, na terenie Krakowa - komunikacja miejska). Grupy pielgrzymów przybywające autokarem proszone są o zapoznanie się z trasą dojazdu i rozmieszczeniem parkingów oraz przestrzeganie zaleceń służb porządkowych. Każdy pielgrzym z grupy autokarowej otrzyma kolorowy identyfikator umożliwiający odnalezienie swojego autokaru i uzyskanie pomocy służb porządkowych w razie zagubienia.

INFORMACJE
tel. (012) 252 33 11, 252 33 33
e-mail: pielgrzymki@milosierdzie.pl
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama