Holandia: Tulipany i kwiaty jabłoni dla papieża

Jak każdego roku, również i tym razem w okresie wielkanocnym plac św. Piotra będzie udekorowany kwiatami z Holandii. Holenderscy ogrodnicy wysłali już w darze papieżowi Benedyktowi XVI przesyłkę, w której znajdują się tulipany i kwiaty jabłoni.

Od 22 lat holenderskie kwiaty przyozdabiają plac św. Piotra i stanowią wystrój ołtarza podczas Mszę św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zdobią też balkon bazyliki, z którego papież udziela błogosławieństwa "Urbi et orbi" - miastu i światu. W tegorocznej dekoracji, obok tulipanów i kwiatów jabłoni, znajdą się żółte i białe bratki oraz kompozycje z lilii, róż i hiacyntów.

Po raz pierwszy wyruszający z Utrechtu transport kilku ciężarówek z kwiatami pobłogosławił arcybiskup tego miasta, kard. Adrianus Simonis. Papieże nigdy nie zapominali o słowach podziękowania za "wonne życzenia wielkanocne". "Bedankt voor de Bloemen" - mówił po holendersku Jan Paweł II udzielając błogosławieństwa "Urbi et orbi" w różnych językach pielgrzymom z całego świata. Czyni to także Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama