Gniezno: „Samorządy RP dla Jana Pawła II"

W Gnieźnie 23 marca odbyła się II Krajowa Konferencja „Samorządy RP dla Jana Pawła II". Tym razem jej uczestnicy rozmawiali o nauczaniu Jana Pawła II oraz o tym jak można upamiętnić pontyfikat Papieża-Polaka.

Gnieźnieńska konferencja przebiegała pod hasłem „Pamięć i tożsamość - wkład Jana Pawła II w kształtowanie polskiego patriotyzmu”. W spotkaniu uczestniczyli prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin, które przyznały Janowi Pawłowi II honorowe obywatelstwo.

- Chcemy razem zastanowić się jak propagować papieskie nauczanie - powiedział Ryszard Zawodowski, prezes Stowarzyszenia Kolekcjonerów Pamiątek Pontyfikatu Jana Pawła II.

„Najcenniejsze są żywe pomniki, w postaci fundacji, organizacji pomagających nie tylko ludziom cierpiącym, bo trzeba wspomnieć o hospicjach, ale również fundujące zdolnej młodzieży stypendia. To jest główną naszą intencją” - stwierdził Ryszard Zawodowski.

Podczas dwudniowej konferencji samorządowcy nie tylko lepiej poznawali nauczanie Jana Pawła II, ale również - w gnieźnieńskiej katedrze - modlili się w intencji jego beatyfikacji

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama