W Gnieźnie 23 marca odbyła się II Krajowa Konferencja „Samorządy RP dla Jana Pawła II". Tym razem jej uczestnicy rozmawiali o nauczaniu Jana Pawła II oraz o tym jak można upamiętnić pontyfikat Papieża-Polaka.
Gnieźnieńska konferencja przebiegała pod hasłem „Pamięć i tożsamość - wkład Jana Pawła II w kształtowanie polskiego patriotyzmu”. W spotkaniu uczestniczyli prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin, które przyznały Janowi Pawłowi II honorowe obywatelstwo.
- Chcemy razem zastanowić się jak propagować papieskie nauczanie - powiedział Ryszard Zawodowski, prezes Stowarzyszenia Kolekcjonerów Pamiątek Pontyfikatu Jana Pawła II.
„Najcenniejsze są żywe pomniki, w postaci fundacji, organizacji pomagających nie tylko ludziom cierpiącym, bo trzeba wspomnieć o hospicjach, ale również fundujące zdolnej młodzieży stypendia. To jest główną naszą intencją” - stwierdził Ryszard Zawodowski.
Podczas dwudniowej konferencji samorządowcy nie tylko lepiej poznawali nauczanie Jana Pawła II, ale również - w gnieźnieńskiej katedrze - modlili się w intencji jego beatyfikacji
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.