Kard. Ruini: 2 kwietnia zakończenie fazy diecezjalnej procesu Jana Pawła II

Kard. Kamillo Ruini potwierdził, że zakończenie fazy diecezjalnej procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II odbędzie się 2 kwietnia.

Potwierdził w ten sposób wcześniejsze nieoficjalne informacje. Mówi o tym komunikat wydany przez wikariat Rzymu, który zostanie opublikowany w niedzielnym wydaniu dziennika Avvenire.

Zakończenie diecezjalnej fazy procesu beatyfikacyjnego Papieża-Polaka odbędzie się podczas publicznej sesji w bazylice św. Jana na Lateranie w rocznicę śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia br. o godz. 12.00.

Informację potwierdził też pojtulator procesu ks. Sławomir Oder. Stwierdził on, że faza diecezjalna procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II była jedną z najszybszych w dziejach Kościoła.

Przypomnijmy, że już rok temu zakończył się proces rogatoryjny w archidiecezji krakowskiej. Wkrótce spodziewane jest też zakończenie, toczący się we Francji, procesu dotyczącego ustalenia cudu, do jakiego doszło za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Po zakończeniu diecezjalnej fazy procesu dokumenty trafią do Kongregacji spraw kanonizacyjnych, która przeanalizuje wszystkie zebrane materiały i swoją opinię przedstawi Benedyktowi XVI. O beatyfikacji decyduje papież. On również ustala datę beatyfikacji.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama