Do sanktuarium maryjnego w Altötting przyjeżdża coraz więcej pielgrzymów. Wizyta Benedykta XVI we wrześniu ubiegłego roku w bawarskiej miejscowości uczyniła ją jeszcze bardziej popularną wśród niemieckich pielgrzymów.
To wyniki badań przedstawionych przez naukowców z uniwersytetu Pasawy podczas 6. Międzynarodowego Seminarium COESIMA, czyli Europejskiej Współpracy Ważnych Ośrodków Pielgrzymkowych, w którym uczestniczyli również przedstawiciele Częstochowy.
Niemcy częściej wybierają się do Altötting niż na przykład do Lourdes lub Rzymu. Tylko milion ankietowanych odwiedziło już Wieczne Miasto, natomiast prawie dwa miliony poznały już bawarskie sanktuarium maryjne.
Na drugim miejscu w rankingu niemieckich miejsc pielgrzymkowych znajduje się Kevelaer. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w północno-zachodnich Niemczech chętnie odwiedzają również polscy pielgrzymi.
Wg najnowszych badań jedna czwarta ankietowanych kojarzy miasteczko Altötting z Benedyktem XVI. Mimo tego naukowcy z uniwersytetu Pasawy wzywają do intensywniejszej pracy na rzecz promocji tego miasta. W skali międzynarodowej bawarskie miasteczko wciąż jest mniej znane niż na przykład Częstochowa, Lourdes czy Fatima.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.