Do sanktuarium maryjnego w Altötting przyjeżdża coraz więcej pielgrzymów. Wizyta Benedykta XVI we wrześniu ubiegłego roku w bawarskiej miejscowości uczyniła ją jeszcze bardziej popularną wśród niemieckich pielgrzymów.
To wyniki badań przedstawionych przez naukowców z uniwersytetu Pasawy podczas 6. Międzynarodowego Seminarium COESIMA, czyli Europejskiej Współpracy Ważnych Ośrodków Pielgrzymkowych, w którym uczestniczyli również przedstawiciele Częstochowy.
Niemcy częściej wybierają się do Altötting niż na przykład do Lourdes lub Rzymu. Tylko milion ankietowanych odwiedziło już Wieczne Miasto, natomiast prawie dwa miliony poznały już bawarskie sanktuarium maryjne.
Na drugim miejscu w rankingu niemieckich miejsc pielgrzymkowych znajduje się Kevelaer. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w północno-zachodnich Niemczech chętnie odwiedzają również polscy pielgrzymi.
Wg najnowszych badań jedna czwarta ankietowanych kojarzy miasteczko Altötting z Benedyktem XVI. Mimo tego naukowcy z uniwersytetu Pasawy wzywają do intensywniejszej pracy na rzecz promocji tego miasta. W skali międzynarodowej bawarskie miasteczko wciąż jest mniej znane niż na przykład Częstochowa, Lourdes czy Fatima.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.