Papież dziękuje za dzieło abbé Pierre'a

Benedykt XVI dziękuje Bogu za dzieło abbé Pierre'a na rzecz najbiedniejszych, przez które dał on "świadectwo miłości, pochodzącej od Chrystusa".

Założyciel wspólnot Emaus, opiekujących się ludźmi bezdomnymi i zepchniętymi na margines życia społecznego, zmarł 22 stycznia w wieku 94 lat.

W telegramie kondolencyjnym wysłanym w imieniu papieża, watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone napisał, że Ojciec Święty powierza zmarłego miłosierdziu Bożemu i prosi Pana, aby przyjął do swojego królestwa "tego księdza, który całe życie walczył z nędzą".

Pogrzeb państwowy abbé Pierre'a odbędzie się 26 stycznia w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Transmitować go będzie telewizja France 2. Na Mszy św. odprawianej przez abp. André Vingt-Trois obecny będzie prezydent Francji Jacques Chirac z członkami rządu. Trumna z ciałem zmarłego zostanie następnie przewieziona do Esteville niedaleko Rouen w Normandii, gdzie 27 stycznia odbędzie się ceremonia pogrzebowa na miejscowym cmentarzu z udziałem najbliższych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg