Benedykt XVI: Pisma katolickie winny odważnie głosić prawdę

Kościelne czasopisma pełnią ważną rolę ewangelizacyjną. Przypomniał o tym Papież, przyjmując uczestników zakończonego 24 listopada kongresu o udziale katolików w polityce.

Został on zorganizowany przez Włoską Federację Tygodników Katolickich z okazji przydającej 27 listopada 40. rocznicy jej utworzenia. Do Federacji należy obecnie 161 czasopism wydawanych przez włoskie diecezje w łącznym nakładzie około miliona egzemplarzy. Są to głównie tygodniki, ale także dwutygodniki i miesięczniki, a nawet dwa dzienniki. Niektóre z nich wychodzą już od ponad stu lat.

„Wobec różnorakich działań nastawionych na odcinanie się od chrześcijańskich korzeni zachodniej cywilizacji szczególną funkcją środków społecznego przekazu o inspiracji chrześcijańskiej jest formowanie umysłów i kształtowanie opinii zgodnie z duchem Ewangelii” – powiedział Papież. -Ich zadaniem jest odważna służba prawdzie.

Mają pomagać opinii publicznej oglądać, odczytywać i przeżywać rzeczywistość z Bożego punktu widzenia. Celem pisma diecezjalnego jest dawanie wszystkim przesłania prawdy i nadziei. Należy podkreślać fakty i rzeczywistości, w których żyje się Ewangelią, dobro i prawda zwyciężają, a człowiek dzięki swej pracowitości i wyobraźni tworzy i odbudowuje ludzką tkankę małych rzeczywistości wspólnotowych” – stwierdził Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama