Przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich w Niemczech docenił ekumeniczne zaangażowanie Benedykta XVI.
W wywiadzie udzielonym dziennikowi „Die Welt” biskup Wolfgang Huber przyznał, że jest pełen szacunku dla Ojca Świętego i jego zainteresowania dalszym rozwojem Kościoła ewangelickiego w Niemczech. Szczególnie podczas swojej podróży do Bawarii papież przypominał o potrzebie jedności obu Kościołów.
Bp Huber zaznaczył jednak, że nie przeszkadza mu to w krytycznym podejściu do niektórych wypowiedzi papieża. Robimy to nie z rozczarowania a właśnie dlatego, że go szanujemy i doceniamy jego głos w dyskusji o ekumenie. Papieżowi nie brakuje ekumenicznej woli i dostrzegam jego żywe zainteresowanie rozwojem Kościoła ewangelickiego, mimo że dawniej interpretował on status quo poszczególnych kościołów krajowych w Niemczech niekoniecznie po naszej myśli.
Bp Wolfgang Huber powiedział, że dialog ekumeniczny kuleje czasem z winy Kościołów ewangelickich. Jesteśmy otwarci na krytykę i chcemy się uczyć również od innych Kościołów. Chcemy więcej uwagi poświęcić rozwojowi naszej liturgii, aby protestanci mogli ją z większą radością przeżywać i by bardziej poczuli, że ta liturgia ich duchowo buduje, przyznał ewangelicki biskup Wolfgang Huber.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.