Turcja oczekuje papieża

Katoliccy biskupi Turcji kontynuują przygotowania do planowanej na przełom listopada i grudnia wizyty Benedykta XVI w ich ojczyźnie.

Poinformował o tym, po wczorajszym spotkaniu episkopatu jego rzecznik, prałat Georges Marovitch. W obecności mistrza papieskich ceremonii, abpa Piero Mariniego omawiano zagadnienia liturgiczne związane z pielgrzymką ojca świętego do Turcji.

Wstępny plan przewiduje spotkanie z prezydentem Ahmetem Necdetem Sezerem, w Ankarze 28 listopada, następnego dnia odwiedziny Efezu, zaś 30 listopada, w dzień świętego Andrzeja, spotkanie z patriarchą ekumenicznym, Bartłomiejem I. W niedzielę 1 grudnia Benedykt XVI ma przewodniczyć Eucharystii w katolickiej katedrze pod wezwaniem Ducha Świętego w Stambule.

Władze Turcji nie zmieniły swego stanowiska w sprawie papieskiej pielgrzymki – poinformował Radio Watykańskie nuncjusz apostolski w tym kraju, abp Antonio Lucibello. "Spotkałem się z jednym z wiceministrów spraw zagranicznych. Uspokoił mnie i bardzo uprzejmie, otwarcie, w obecności innych ambasadorów, powiedział mi: proszę się nie obawiać: wizyta papieża pozostaje dla Turcji wydarzeniem historycznym" - powiedział nuncjusz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama