Watykan potępia falę przemocy w Autonomii Palestyńskiej

Watykan potępił falę przemocy na terenach Autonomii Palestyńskiej.

W wydanym przez Stolicę Apostolską oświadczeniu, rzecznik watykański Joaquin Navarro-Valls podkreślił, że Benedykt XVI modli się za niewinne ofiary konfliktu.

Joaquin Navarro-Valls oświadczył, że Watykan z przejęciem i bólem śledzi narastającą, ślepą przemoc, która dotyka Ziemię Świętą. Ojciec Święty w szczególny sposób bliski jest poprzez modlitwę niewinnym ofiarom, ich rodzinom oraz mieszkańcom tej ziemi - dodał.

Ludność Ziemi Świętej nazwano w komunikacie "zakładnikiem tych, którzy łudzą się, że coraz bardziej dramatyczne problemy regionu można rozwiązać przy pomocy siły lub w jednostronny sposób".

"Stolica Apostolska zachęca wspólnotę międzynarodową do natychmiastowego uaktywnienia środków, niezbędnych do udzielenia należnej pomocy humanitarnej ludności palestyńskiej oraz przyłącza się do nacisków na rządzących obu narodami, by przede wszystkim okazali niezbędne poszanowanie dla życia ludzkiego, szczególnie bezbronnych cywilów i dzieci, a także, by ponownie wkroczyli na drogę rokowań" - brzmi komunikat.

Watykan przypomniał jednocześnie, że "tylko rokowania mogą doprowadzić do sprawiedliwego i trwałego pokoju, jakiego wszyscy pragną".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama