Benedykt XVI pojedzie do Wielkiej Brytanii?

Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, podczas przyszłotygodniowej wizyty w Watykanie będzie prawdopodobnie rozmawiał z Benedyktem XVI o pierwszej oficjalnej wizycie papieża na Wyspach - poinformował brytyjski "The Sunday Times".

Oczekuje się - napisała w niedzielę gazeta - że Blair "wykorzysta spotkanie, by przekonać Benedykta XVI do ustalenia daty" wizyty.

Na początku marca papież został już zaproszony do odwiedzenia Wielkiej Brytanii przez prymasa Anglii i Walii, arcybiskupa Westminsteru, kardynała Cormaca Murphy'ego-'Connora, jednak żadna konkretna data nie została ustalona - pisze "Sunday Times".

Gazeta przypomina, że Jan Paweł II odwiedził Wielką Brytanię w 1982 roku; tygodniowa pielgrzymka obejmowała także mszę świętą na londyńskim stadionie Wembley, w której uczestniczyło 80 tysięcy osób. Była to pierwsza wizyta papieska w tym kraju od 1531 r.

Pod koniec marca Kościół katolicki Anglii i Walii poinformował, że Benedykt XVI nie przyjął zaproszenia do odwiedzenia Wielkiej Brytanii w 2007 r.

Sekretariat stanu Stolicy Apostolskiej przekazał arcybiskupowi Westminsteru, że papieska wizyta w Wielkiej Brytanii nie będzie możliwa w 2007 r., bowiem papież Benedykt XVI ma w przyszłym roku wiele zobowiązań, w tym podróże zagraniczne - podał urząd arcybiskupa Westminsteru.

W papieskiej audiencji w przyszłą sobotę Tony'emu Blairowi będzie towarzyszyła żona Cherie, która jest katoliczką oraz niektóre z ich dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg