'Cywilizacja miłości' pokona 'cywilizację śmierci'

Papież Benedykt XVI zaapelował do uczestników rozpoczętych Niemieckich Dni Katolickich w Saarbruecken w Kraju Saary o kształtowanie świata zgodnie z chrześcijańskimi kryteriami.

"Cywilizacja miłości" powinna pokonać "cywilizację śmierci" - napisał papież w posłaniu, które odczytano podczas uroczystości otwarcia Dni. Hasło organizowanych po raz 96 spotkań brzmi w tym roku "Sprawiedliwość w obliczu Boga".

W swoim posłaniu papież skrytykował przypadki pozbawiania ludzi godności. Wymienił w tym kontekście biomedyczne eksperymenty, "rosnącą obojętność wobec przerywania ciąży" i nieczułość wobec "krzyczącej niesprawiedliwości nędzy" w Niemczech i na świecie. Dodał, że człowiekowi potrzebna jest nie tylko sprawiedliwość, lecz także miłość.

Przewodniczący Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików Hans Joachim Meyer napiętnował w swoim przemówieniu wynaturzenia kapitalizmu. Kształtowania społeczeństwa nie można pozostawić ślepym siłom konkurencji - powiedział.

Organizatorzy spodziewają się udziału 40 tysięcy osób. Do Saarbruecken przyjadą prezydent Horst Koehler i pani kanclerz Angela Merkel. Niemieckie Dni Katolickie potrwają do niedzieli.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama