Dobra pogoda na pielgrzymkę

Super Express sprawdził prognozę pogody na najbliższe dni dla miejsc, które odwiedzi Benedykt XVI.

Będzie ciepło, wiatr niezbyt silny, ale nie obejdzie się bez deszczu. Parasole zatem na pielgrzymkę jak najbardziej wskazane! - zwraca uwagę gazeta.

Benedykta XVI na lotnisku w Warszawie, jeśli wierzyć synoptykom, przywita deszcz. Może jednak dostojny gość trafi na moment, w którym zaświeci słońce, bo i takie chwile jutro będą. Temperatura dojdzie do 21 stopni C. Będzie też dokuczał silny wiatr.

W piątek wiatr osłabnie. Ojciec Święty uda się na Jasną Górę. I tam przywita go deszczowa aura. Będzie też o kilka stopni chłodniej. Warto więc zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania. W kolejnym dniu wizyty papieża, w Wadowicach, pogoda poprawi się. Słupek rtęci znowu dojdzie do 20 stopni.

- Wiatr będzie umiarkowany. Trochę też pokropi - mówi Janusz Jawor z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - W sumie nie najgorzej, jeśli chodzi o pielgrzymów.

Ten rodzaj pogody utrzyma się przez cały dzień na Małopolsce - i w Łagiewnikach i w Krakowie, miejscach do których przybędzie Benedykt XVI. W niedzielę podczas pobytu papieża w Oświęcimiu, powinno być już całkiem pogodnie.

Częstochowa - 26 maja
- deszcz - przelotny
- temperatura - 17 st. C
- ciśnienie - 994 hPa
- wiatr - słaby

Kraków - 27 maja
- deszcz - przelotny
- temperatura - 20 st. C
- ciśnienie - 1003 hPa
- wiatr - słaby

Wadowice - 27 maja
- deszcz - przelotny
- temperatura - 20 st. C
- ciśnienie - 1005 hPa
- wiatr - słaby

Kraków, Oświęcim - 28 maja
- deszcz - bez opadów
- temperatura - 20 st. C
- ciśnienie - 996 hPa
- wiatr - momentami silny

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama