W rocznicę urodzin Jana Pawła II

W dniu, w którym wspominamy rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II (18 maja), w Wadowicach odbędzie się spotkanie szkół imienia Jana Pawła II.

Swoją obecność zapowiedziało około dwieście placówek oświatowych, którym patronuje Papież Polak.
Do Wadowic przybędzie ponad 4 tys. uczniów. Ogólnopolskie spotkanie rodziny szkół im. Jana Pawła II rozpocznie się powitaniem przybyłych pielgrzymów o godz. 9.30 w kościele św. Piotra Apostoła. Jest to świątynia szczególnie związana z osobą Jana Pawła II. Została wzniesiona jako wotum wdzięczności za wybór na Stolicę Piotrową wielkiego wadowiczanina oraz za ocalenie Ojca Świętego po zamachu 13 maja 1981 roku. Konsekracji kościoła 14 sierpnia 1991 r., w czasie drugiej wizyty do Polski, dokonał sam Jan Paweł II. Wówczas to na placu przed kościołem Ojciec Święty przewodniczył Mszy Świętej.

Po koncercie grup młodzieżowych uczestnicy tegorocznego spotkania w uroczystym pochodzie ze sztandarami przejdą pod bazylikę Ofiarowania NMP, na plac Jana Pawła II. Tutaj Mszy św. o godz. 12.00 na ołtarzu polowym, przygotowanym na spotkanie z Papieżem Benedyktem XVI, w dniu urodzin Jana Pawła II przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Pasterz Kościoła krakowskiego wygłosi także homilię. Po Eucharystii odbędzie się koncert orkiestr strażackich, w którym weźmie udział 60 grup.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama