Kraków: Przygotowania zgodnie z planem

Już ponad 280 tys. zgłoszeń wpłynęło do krakowskiej kurii na sobotnie spotkanie (27 maja) młodzieży z Papieżem Ojcem Świętym Benedyktem XVI, 790 tys. zgłoszeń (w tym około 20 tys. z zagranicy) dotyczy uczestnictwa we Mszy św., którą Papież odprawi na krakowskich Błoniach.

Jutro i w sobotę do krakowskiej kurii po karty wstępu mogą zgłaszać się przedstawiciele poszczególnych diecezji.

- Chciałbym podkreślić, że nie ma indywidualnego odbioru kart wstępu, będą one przekazywane przedstawicielom diecezji. Ich dystrybucja odbywać się będzie poprzez parafie. W parafiach na terenie archidiecezji krakowskiej powinny być już od najbliższej niedzieli - mówi ks. bp Józef Guzdek, przewodniczący komitetu pielgrzymkowego na Małopolskę. W przyszłym tygodniu po karty wstępu będą zgłaszać się zakony, ruchy, stowarzyszenia. Co warto zaznaczyć, do krakowskiej kurii nadal napływają zgłoszenia pielgrzymów.

Ksiądz biskup zaznacza, że przygotowania do pielgrzymki Ojca Świętego przebiegają zgodnie z planem. Podczas wczorajszego spotkania komitetu kościelnego z władzami i przedstawicielami wszystkich służb odpowiedzialnych za przygotowanie pielgrzymki "praktycznie nikt nie zgłaszał żadnych problemów, żadnych opóźnień, wszystko jest organizowane zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem".
Papież przybędzie na teren archidiecezji krakowskiej w piątek, 26 maja. Orszak papieski ma liczyć w sumie 36 osób, w tym 27 z Watykanu. Trzy razy na terenie Krakowa Ojciec Święty przemieszczać się będzie samochodem panoramicznym. Po raz pierwszy w piątek wieczorem po przylocie z Jasnej Góry. Papież przejedzie ulicami: Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecką, Franciszkańską, Grodzką na krakowski Rynek, a następnie do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

Sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach Ojciec Święty nawiedzi wczesnym popołudniem w sobotę. W bazylice na Papieża czekać będzie 600 chorych ze swoimi opiekunami, a także osoby zaangażowane w Apostolacie Miłosierdzia. - Zaproszenia do udziału w spotkaniu z Papieżem Benedyktem XVI w Łagiewnikach rozprowadzane były przez Caritas. W bazylice Miłosierdzia Bożego z Ojcem Świętym spotka się około półtora tysiąca wiernych - mówi ks. bp Jan Zając, rektor sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Natomiast w kaplicy klasztornej w Łagiewnikach Papież Benedykt XVI spotka się z około 200 siostrami ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Na Błoniach podczas niedzielnej Mszy św. w specjalnym sektorze zgromadzi się 2400 osób niepełnosprawnych z całej Polski, w tym 300 chorych na wózkach. W zabezpieczeniu spotkań Papieża z wiernymi na Błoniach służby policyjne ma wspierać ponad 7 tys. strażaków, około 300 osób z GOPR i TOPR oraz 4,5 tys. harcerzy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama