Papieski ceremoniarz zadowolony

Papieski mistrz ceremonii abp Piero Marini, który wizytuje trasę pielgrzymki Benedykta XVI, uważa, że miejsca wizyty papieża są dobrze przygotowane.

Papieski ceremoniarz odwiedził Warszawę i Jasną Górę, a w środę i czwartek będzie w Krakowie, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pytany jakie znaczenie przywiązuje Benedykt XVI do wizyty w Polsce, arcybiskup odparł, że Ojciec Święty pragnął tej pielgrzymki, by oddać cześć swojemu poprzednikowi Janowi Pawłowi II. Wybrał więc miejsca bardzo szczególne, żeby iść śladami papieża-Polaka.

Nawiązując do wizyty Benedykta XVI w obozie zagłady Auschwitz- Birkenau, abp Marini podkreślił, że będzie to jeden z najbardziej symbolicznych momentów podczas wizyty Benedykta XVI w Polsce.

W trakcie modlitwy ekumenicznej pod Pomnikiem Ofiar Holokaustu papież po niemiecku przeczyta jedno z siedmiu wezwań. Inne będą czytane po polsku, hebrajsku i romsku.

Piero Marini przyznał, że papież bardzo chciał odwiedzić były hitlerowski obóz, bo Holokaust jest dla niego jednym z najbardziej znaczących wydarzeń wydarzeń XX wiek. To będzie wizyta w ciszy - wszystko dziać się będzie poprzez znaki. W ten sposób Ojciec Święty będzie chciał podkreślić znaczenie tego miejsca i zachęcić wszystkich do zastanowienia się nad tym, co się stało - podkreślił papieski ceremoniarz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg