Szczegóły programu pielgrzymki Benedykta XVI do Polski podaje Rzeczpospolita.
Powitanie odbędzie się zgodnie z protokołem dyplomatycznym, co oznacza, że będą dwa przemówienia: prezydenta i papieża - podaje gazeta. Nie będzie przemówienia Prymasa Polski.
Wiadomo już, że papież nie będzie mówił po niemiecku - zapewnia Rzeczpospolita. Prawdopodobnie będzie przemawiał po włosku, a fragmenty homilii wygłosi po polsku.
Pierwszego dnia po południu papież odwiedzi Lecha Kaczyńskiego w Pałacu Prezydenckim. Tam też odbędzie się krótkie spotkanie z premierem, przedstawicielami rządu, parlamentu i władzy sądowniczej. Na koniec w ogrodach pałacowych spotka się z korpusem dyplomatycznym. W Warszawie odbędzie się także spotkanie ekumeniczne. Z przedstawicielami Kościołów chrześcijańskich Benedykt XVI będzie rozmawiał w protestanckiej świątyni św. Trójcy. W piątek odprawi mszę na placu Piłsudskiego w Warszawie i odleci do Częstochowy. Na wałach jasnogórskich przewidziane jest spotkanie zprzedstawicielami zgromadzeń zakonnych oraz ruchów i stowarzyszeń religijnych. Paulini spodziewają się setek tysięcy ludzi.
Z Częstochowy papież uda się do Krakowa. Tu w sobotę rano odprawi mszę w kaplicy św. Leonarda na Wawelu. W sanktuarium w Łagiewnikach spotka się z młodzieżą. Z wiernymi będzie także rozmawiał w Wadowicach na rynku. W drodze powrotnej papież zatrzyma się w Kalwarii Zebrzydowskiej na krótką modlitwę. W niedzielę na krakowskich Błoniach odprawi mszę dla wiernych. Ostatnim punktem będzie wizyta w byłym obozie Auschwitz-Birkenau, gdzie Benedykt XVI odwiedzi m.in. celę św. Maksymiliana Kolbe.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.