Prezydent jedzie do Papieża

Lech Kaczyński udaje się dziś po południu do Rzymu i Watykanu.

Będzie to jego pierwsza oficjalna wizyta zagraniczna. 26 stycznia prezydent zostanie przyjęty na specjalnej audiencji w Pałacu Apostolskim przez Benedykta XVI. Po audiencji będzie rozmawiał z watykańskim sekretarzem stanu kard. Angelo Sodano. Na zakończenie swej wizyty w Watykanie prezydent zejdzie do Grot Watykańskich, gdzie będzie się modlił przy grobie Jana Pawła II.

Rzymski etap wizyty Lecha Kaczyńskiego przewiduje między innymi spotkanie z prezydentem Włoch Carlo Azeglio Ciampim.

O tym, że w pierwsze zagraniczne podróże wybierze się do Watykanu i Waszyngtonu, Lech Kaczyński mówił tuż po zwycięstwie w prezydenckich wyborach. Dziś po południu udaje się Rzymu, za dwa tygodnie do Waszyngtonu, na początku lutego odwiedzi jeszcze Pragę.

15 lat temu z pierwszą oficjalną wizytą udał się do także Watykanu prezydent Lech Wałęsa Aleksander Kwaśniewski na początku pierwszej kadencji prezydentury odwiedzał Francję i Niemcy, a na początku drugiej kadencji - z pierwszą wizytą był na Litwie. Watykan odwiedzał jednak kilkakrotnie. Z Benedyktem XVI spotkał się w grudniu u. br. w trakcie swej ostatniej oficjalnej wizyty zagranicznej. W czasie audiencji Aleksander Kwaśniewski zapraszał Benedykta XVI do Polski. Jutro zaproszenie to ponowi Lech Kaczyński.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja