Aby nic z tamtych dni nie zaginęło

50 tys. zł przekaże fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia ośrodkowi naukowemu, który zaproponuje najlepszy sposób na podsumowanie tego, jak chorobę, śmierć i ostatnią drogę Jana Pawła II komentowały media.

Aż 7,1 mln zł uzbierała fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia w pierwszy bez Jana Pawła II Dzień Papieski. Fundacja od 2000 r. w rocznicę pontyfikatu Papieża Polaka organizuje tego dnia koncerty i zbiórki pieniędzy, z których w tym roku stypendia dostanie 1,6 tys. zdolnych dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi.

- Trudno sobie wyobrazić pracę fundacji bez zaangażowania mediów. Prawdę mówiąc, jesteście współtwórcami tego dzieła - mówił na wczorajszej konferencji prasowej abp Tadeusz Gocłowski, przewodniczący rady fundacji.

Dlatego w tym roku fundacja uhonorowała media jedną z nagród Totus. - W tamtych trudnych dniach staraliśmy się przekazać ludziom tę szczególną atmosferę. Nie chcielibyśmy, żeby coś z tego, co w tym czasie zostało powiedziane, pokazane, wydrukowane, zaginęło - mówi ks. Rafał Sztejka, naczelny redakcji katolickich Polskiego Radia i członek zarządu fundacji. Takie "archiwum" wyobraża sobie np. jako twardy dysk albo zespół płyt CD z posegregowanymi tematycznie lub chronologicznie publikacjami. Ale mogłyby to być też np. cztery prace magisterskie: jedna podsumowałaby relacje telewizyjne, druga radiowe, trzecia prasowe, a czwarta internetowe.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia czeka na projekty do końca lutego. Rozwiązanie konkursu w połowie marca. Szczegóły w tym tygodniu pojawią się na stronie www.dzielo.pl

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja