Madryt: W hołdzie Janowi Pawłowi II

Uczestnicy VII Kongresu Katolicy i Życie Publiczne, który odbywa się w Madrycie pod hasłem „Powołani do wolności", oddali wczoraj wieczorem hołd Janowi Pawłowi II.

Aula Ángela Herrery na Uniwersytecie San Pablo w Madrycie wypełniła się po brzegi. Ponad 1200 uczestników kongresu oraz goście specjalni zebrali się, aby oddać hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, wielkiemu obrońcy wolności i godności człowieka. W uroczystości, której przewodniczył kard. Rouco Varela, wziął udział Lech Wałęsa. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę Jana Pawła II w historii Europy oraz wezwał do wprowadzania w życie jego nauk, szczególnie odpowiedzialnego kształtowania sumienia i powrotu do chrześcijańskich korzeni kontynentu europejskiego. Proszę was ludzi wartości, stańcie do dyskusji jak ma wyglądać, włączcie się czynnie w tworzenie tego sytemu – apelował Lech Wałęsa.

Z kolei prof. Bogdan Piotrowski z Uniwersytetu La Sabana w Kolumbii, tłumacz „Tryptyku rzymskiego” na język hiszpański, dokonał prezentacji młodzieńczej poezji Karola Wojtyły oraz przedstawił zebranym hiszpańską wersję „Magnificat”. Jest to pierwszy poemat liryczny 19-letniego Karola Wojtyły przetłumaczony w całości na język hiszpański.- Magnifika, bo wielu młodych ludzi gdy go przeczyta zastanowi się: czy ja też czuję tak blisko Boga jak Karol Wojtyła- mówił prof. Bogdan Piotrowski.

Na zakończenie uczestnicy mogli obejrzeć wzruszający film „Nie lękajcie się. Dziedzictwo Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg