Benedykt XVI o cierpieniu Jana Pawła II

"Katedrę cierpienia" Jana Pawła II wspomina Benedykt XVI w orędziu, skierowanym do uczestników 55. konferencji plenarnej episkopatu Włoch, która rozpoczęła obrady w Asyżu.

Papież nawiązał do jednego z tematów dyskusji biskupów, którym jest duszpasterstwo pracowników służby zdrowia.

"Pozostaje wyryte w naszych sercach świadectwo, jakie dał mój umiłowany poprzednik Jana Paweł II: z katedry cierpienia uczynił szczyt swego Magisterium. Oświecony i zachęcony tak wielkim świadectwem, Kościół wezwany jest, by okazywać solidarność i troskę tym, którzy doświadczają choroby, w pierwszym rzędzie pomagając im ujrzeć w chorobie i śmierci nie negację swego człowieczeństwa, ale przejście, które śladem cierpienia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, prowadzi nas do prawdziwego i wiecznego życia" - napisał Benedykt XVI.

W orędziu Benedykt XVI przypomina o kategorycznym "nie" Kościoła wobec eutanazji. "W obliczu powtarzających się żądań wyeliminowania cierpienia poprzez uciekanie się wręcz do eutanazji, należy powtórzyć, że godność życia ludzkiego od poczęcia po naturalny kres jest niezbywalna" - napisał Papież .

W swym liście Papież mówi także o drugim temacie, jakim jest formacja kapłańska, podzielając troskę biskupów o stały spadek liczby księży we włoskim Kościele.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg