Watykan: Premiera kolejnego filmu o Papieżu

W czwartek 17 listopada w Auli Pawła VI z udziałem Benedykta XVI odbędzie się prapremiera dwuodcinkowego telewizyjnego filmu "Jan Paweł II" z Jonem Voightem w roli papieża - poinformowała w piątek włoska telewizja publiczna RAI.

Po projekcji Benedykt XVI wygłosi krótkie przemówienie.

Film, nakręcony przez RAI oraz amerykańską stację CBS jest już drugą fabularną opowieścią o polskim papieżu. Jego watykańska premiera odbędzie się siedem miesięcy po emisji w telewizji komercyjnej Mediaset głośnego włoskiego obrazu "Karol - człowiek, który został papieżem" w reżyserii Giacomo Battiato z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Obecnie ekipa pod wodzą Battiato kręci w Rzymie ciąg dalszy filmu o latach pontyfikatu.

O pontyfikacie polskiego papieża opowiada także film przygotowany dla telewizji RAI. Jak wcześniej informowali producenci jedną z najważniejszych jego scen będzie zamach na Jana Pawła II 13 maja 1981 roku. Ponadto, jak ogłoszono niedawno, za zgodą rzecznika Watykanu Joaquina Navarro-Vallsa w filmie w reżyserii Johna Kenta Harrisona mają zostać przedstawione zupełnie nieznane epizody z ostatnich dni życia Jana Pawła II. W międzynarodowej obsadzie są polscy aktorzy, między innymi Krzysztof Pieczyński i Robert Gonera.

Telewizja RAI wyemituje film 27 i 28 listopada.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg